بهبود نگرش‌ها در روان‌درمانی

از پیشتازان نیروهای بهبود نگرش‌ها می‌توان «نورمن کازینز» را نام برد که حدود ۲۰ سال از عمرش را به اشاعه اهمیت ارتباط بین جسم و ذهن اختصاص داد و چندین سال مجله «ساتردی-ریویو» را چاپ کرد.

«دکتر ریچارد. اچ. هلفانت» از پیشتازان طب سنتی است و برنامه‌های شفابخش او آموزش بهبود نگرش‌ها، اصول درونی و رژیم غذایی و ورزش است.

«دکتر فرانسیس وگان» جزء این گروه بوده و توصیه‌اش به بیماران خود این بوده که به آن‌ها می‌آموزد به خود اعتماد کنند و باراهنمای درون خویش هماهنگ شده و ابعاد الهی زندگی خود را کشف کنند.

«دکتر سایور- بورستاین» از استادان مراکز روان‌پزشکی دانشگاه کالیفرنیا در پاسخ به چگونگی استفاده از اصول الهی در کارش گفت: «پیش از هر چیز این اصول را در مورد خودم پیاده می‌کنم آنگاه می‌توانم دیگران را معلم خودم بدانم».

دکتر «راجر والش» یکی دیگر از استادان همان دانشگاه است که سال‌هاست به جستجوی معنوی خود اشتغال داشته و از آموزندگان دوران معجزات است و به عقیده وی دوره معجزات پرمایه‌ترین کتاب درباره معنویت و روان‌درمانی است.

او برای شفای بیمارانش از این روش معنوی استفاده میکند و به‌تازگی بسیاری از افراد به ابعاد معنوی و الهی روان‌درمانی علاقه‌مند شده‌اند و بیماران ترجیح می‌دهند نزد پزشکانی بروند که در شیوه درمانی خود از مایه‌های الهی و معنوی کمک می‌گیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن

درباره من

طیبه معاشرتی

داشتن یک جامعه‌ی موفق آرزوی همیشگی من است

تازه ترین نوشته ها