۱۴ راه برای یادگیری

یادگیری یک فرایند مادام‌العمر است به‌خصوص وقتی که یک کارآفرین هستید. با تکامل جامعه و فن‌آوری، مهم است که از آخرین روش‌ها و بهترین شیوه‌ها پیروی کنید تا بتوانید رشد شغلی خود را حفظ کنید. می‌توانید دوره‌های پیشرفته یا کلاس‌های رسمی ادامه تحصیل را دنبال کنید اما گاهی‌اوقات این کار امکان‌پذیر نیست. خوشبختانه، فرصت‌های زیادی برای یادگیری غیررسمی وجود دارد که شامل رفتن به دانشگاه نمی‌شود. از اعضای شورای کارآفرینان جوان پرسیده شد که چگونه آن‌ها متعهد شده‌اند که یادگیری مادام‌العمر را خارج از مجموعه کلاس‌های سنتی فراگیرند. در ادامه می‌توانید توصیه این عزیزان را مطالعه کنید.

۱٫ سفر کنید
برای درک ایده‌های جدید و آموزش خود، به‌جای این‌که در مکان‌های جدید باشید، با افراد جدید ملاقات کنید و فرهنگ‌های جدید را تجربه کنید. سفر ممکن است کتاب هوشمندانه‌ای به شما ندهد، اما به شما تعلیمی را می‌دهد که نمی‌توانید در کلاس درس یاد بگیرید.

۲٫ چیزهای جدید را امتحان کنید
این مهم است که به خارج از منطقه امن و راحت خود قدم بگذارید و مواردی را امتحان کنید که شاید به‌طور معمول آن‌ها را امتحان نکنید. به‌طور مثال خواندن کتابی که موضوع آن شما را تحریک نمی‌کند، خوردن غذاهایی که به‌طور معمول هرگز سعی در خوردن آن نمی‌کنید یا رفتن به یک کنسرت موسیقی که هرگز به آن نرفته‌اید. قرار گرفتن در معرض دنیای خارج از اطراف خود یک روش عالی برای ادامه رشد و آموختن است.

۳٫ دانش را با دیگران به اشتراک بگذارید
آموزش به دیگران نیز می‌تواند سطح سواد و دانش شما را افزایش دهد. این بهترین آزمایش دانش خودتان است و می‌توانید خود را به چالش بکشید. برای هر کسی که تدریس می‌کنید یا مربی آن می‌شوید، از شما سؤالاتی خواهد داشت. این امر شما را وادار می‌کند تا جدی فکر کنید و پاسخ‌های متفکرانه ارائه دهید. همچنین بحث‌هایی ایجاد خواهد شد که به مناطقی که شما حتی در مورد آن‌ها فکر نکرده‌اید، سر بزنید.

۴٫ با مربیان در تماس باشید
هر صاحب شغلی در ابتدا دارای مربیانی بوده است که هنگام آغاز کارش به آن‌ها اعتماد کرده است. این یک فرصت خوب است تا با آن‌ها که دانش زیادی برای به اشتراک گذاشتن دارند در ارتباط باشید. چون شما موفق به ایجاد یک تجارت قابل قبول شده‌اید، بدان معنا نیست که شما همه چیزهایی را که باید ارائه دهند، یاد گرفته‌اید. پس با افرادی که برای شروع کار به شما کمک کرده‌اند در تماس باشید.

۵٫ به پادکست‌ها گوش دهید
یادگیری مادام‌العمر تنها راه ماندن در بالای منحنی است. من چند سال پیش پادکست‌ها را کشف کردم و این برای من یک تغییر‌دهنده بازی بوده است. من در ترافیک یا وقتی بعضی از کارهای جسمی را مثل دویدن یا کار کردن که نیازی به تمرکز ذهنی ندارند انجام می‌دهم، به آن‌ها گوش می‌کنم.

۶٫ وبلاگ‌ها را بخوانید
خواندن وبلاگ‌های مرتبط با صنعت و حرفه‌تان یک روش عالی برای تمرین یادگیری مادام‌العمر است. از آن‌جا که پست‌های وبلاگ در مقایسه با کتاب‌ها، کوتاه‌تر است می‌توانید در مدت زمان کمی چیزهای زیادی یاد بگیرید. من حداقل روزی دو پست می‌خوانم تا از آن‌ها الهام بگیرم و مهارت نوشتن خودم را بهبود ببخشم و چیزهای جدید یاد بگیرم.

۷٫ به یک گروه مشابه شغل خودتان بپیوندید
داشتن افرادی در اطراف‌تان که به دنبال اهداف مشابه شما هستند، می‌تواند به شما در رشد کسب‌و‌کار شما کمک کند. این اعضا و دوستان شما را پاسخگو می‌دانند و شما نیز همین کار را برای آن‌ها انجام می‌دهید. ملاقات مرتب باعث ایجاد عادت و تعهد می‌شود. علاوه بر ایجاد مهارت‌های مادام‌العمر، از صحبت‌های عمومی گرفته تا نوشتن و مطالعه، دوستانی مادام‌العمر خواهید یافت.

۸٫ تماشای سخنرانی در فضای مجازی
فضای مجازی پر است از اساتیدی که سخنرانی‌های آموزشی خود را برای همه پخش می‌کنند. اگر می‌خواهید در حالی‌که در کلاس نمی‌نشینید بیشتر بیاموزید، وقت خود را برای گوش دادن به سخنرانی در مورد موضوعی که به آن علاقه‌مند هستید، اختصاص دهید. حتی اگر در یک کلاس نباشید، باز هم فواید داشتن ذهنیت یک دانشجو را به دست می‌آورید.

۹٫ سؤال کنید
بسیار مهم است که در مورد زندگی کنجکاو باشید تا هرگز برای‌تان کسل‌کننده نشود. اگر در مورد همه چیزهایی که باید بدانید کنجکاو باشید، این شما را ترغیب می‌کند تا به یادگیری چیزهای جدید ادامه دهید، حتی ممکن است کارهایی که هرگز فکر نمی‌کرده‌اید را انجام دهید. خودتان را تشویق کنید تا برای حفظ سلامت مغز خود در مورد هر چیز که کنجکاو هستید، سؤال کنید.

۱۰٫ تماشای مستندها
یک راه آسان و سرگرم‌کننده برای تمرین یادگیری مادام‌العمر تماشای فیلم‌های مستند است. هزاران فیلم مستند عالی وجود دارد و این یک راه عالی برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد جهان است. من فکر می‌کنم یادگیری نه فقط در مورد موضوعات مرتبط با تجارت بلکه در مورد طیف گسترده‌ای از موضوعات مهم است. شما هرگز نمی‌دانید چه چیزی را در مستند یاد خواهید گرفت که می‌تواند ایده عالی بعدی را به شما القا کند.

۱۱٫ همه چیز را بخوانید
مهم‌ترین چیزی که من بعد از پایان تحصیلاتم هنوز آن را ادامه می‌دهم اشتیاق به خواندن بود. به همین دلیل است که من توانسته‌ام مدت زیادی پس از اتمام تحصیلات، یادگیری و رشد خود را ادامه دهم. اگر می‌خواهید از آخرین تحولات در حوزه خود مطلع شوید، همیشه توانایی‌های ذهنی خود را بهبود ببخشید و عادت دهید هر آنچه را که می‌توانید در دست بگیرید، بخوانید.

۱۲٫ کلاس‌های آنلاین را طی کنید
من عاشق راحتی دوره‌های آنلاین هستم که می‌توانم در هر ساعت که وقت آزادی دارم آن را شروع کنم و متوقف کنم و دوباره شروع کنم. این یک روش مثبت برای من است چون هنگام کار یا جایی که در آن گیر کرده‌ام، مانند فرودگاه یا هواپیما، می‌توانم دست از آن بکشم.

۱۳٫ به کتاب‌های صوتی گوش دهید
کتاب‌های صوتی روشی فوق‌العاده مناسب برای یادگیری روزانه چیزهای جدید است. چه در رفت و آمد روزانه شما باشد چه در هنگام صرف نهار و چه در حین کارهای ساده‌تر در محل کار، روشی آسان برای خواندن و مطالعه کردن است. من شخصاً هر روز بعد از ناهار ۳۰ دقیقه پیاده‌روی می‌کنم تا مطمئن شوم که «خواندن» خود را انجام می‌دهم.

۱۴٫ ذهن‌های کنجکاو را به دور خود آویزان کنید
گفته می‌شود: «ذهن‌های کوچک در مورد مردم بحث می‌کنند، ذهن‌های متوسط در مورد رویدادها بحث می‌کنند و ذهن‌های بزرگ در مورد ایده‌ها بحث می‌کنند». اگر می‌خواهید موفق باشید و یک یادگیرنده مادام‌العمر باشید، معقول است که سایر افراد کنجکاو را دور هم جمع کنید. همسالان شما هنگام دورهمی‌ها درمورد چه چیزی صحبت می‌کنند؟ آیا آن‌ها درباره موضوعات و ایده‌های عمیق بحث می‌کنند یا به شایعات اجتماعی بی‌معنی حس خوبی دارند؟

https://www.success.com/14-ways-to-commit-to-lifelong-learning

منبع مقاله: دکتر اقبالی نسب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن

درباره من

طیبه معاشرتی

داشتن یک جامعه‌ی موفق آرزوی همیشگی من است

تازه ترین نوشته ها