سومین گام موفقیت : آینده خود را با اهدافی واضح و روشن پایه ریزی کنید .

آیا می دانید که سه نیروی تنبلی کسالت روحی و عذر و بهانه تراشی گاهی آنچنان به هم گره می خورند که ممکن است شما را از انجام کار مورد علاقه تان بازداشته و بر اراده شما چیره شود ؟

پس مراقب باشید .

آینده خود را با اهدافی واضح و روشن و منطقی پایه ریزی کنید

انسانهای موفق انسانهایی هستند که آگاهانه و هوشیارانه هدفها ی واضح و روشنی برای خود بر می گزینند و تمام توان خود را در آن را بسیج می کنند تا بدان برسند و این نخستین گام پیروزی و موفقیت است . اگر در دریا مقصدی نداشته باشد هیچ بادی به نفع او نیست و انسان بی هدف مانند کشتی بدون راهنما ست . با هر نسیمی که در دریا می وزد کشتی به سویی روان می شود ، این بادبان است که به کشتی جهت می دهد نه باد. همانگونه که بادهای مناسب دریایی کشتی را به ساحل مراد هدایت می کند دستگاه روح و جان ما در زندگی راههای مناسب را انتخاب و ما را بسوی اهداف تعیین شده می راند .

«رویا ها و آرزوهای خود را به هدف تبدیل کنید »

کیم وو- چونگ در این رابطه می گوید :« تاریخ متعلق به افراد صاحب هدف است تنها ملتها یی که سعی دارند به تفکرات و اهداف خود واقعیت ببخشند قادرند پیشقراولان تاریخ باشند ». اهداف شما باید به زلالی آب چشمه درعین حال شکوهمند و عظیم باشد شما باید بتوانید جهانی را در قلوب خود جای دهید و آرزوهایتان با عظمت و شکوه آسمان باشد .»

برای رسیدن به موفقیت:

  • هدف خود را مشخص کنید و از قدرت تجسم برای اندیشیدن به اهداف خود استفاده کنید
  • هر طورشده قدمی در جهت هدفها بر دارید . آری قدمهای کوچک نتایج برزگی در پی دارد .
  • هدفهای بعدی خود را مشخص کنید .

هدف مانند قله ای است که فتح می شود مادامی که کوهنوردان در نوک قله قرار دارد غریو شادی و سرورشان به آسمان بلند است و لحظاتی در اوج خوشحالی و نشاط هستند هنگامی که کار دیگری ندارند انجام دهند به پایین سرازیر شده و احساس فروکش می کنند وقتی به پایین می رسند گویی هیچ اتفاقی نیفتاده زیرا هدف آنها به پایان رسیده ، در این مرحله بی درنگ باید هدف بعدی و عالیتری را تعیین نمایند وگرنه انگیزه خود را از دست می دهند و احساس می کنند که به خط پایان رسیده اند .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن

درباره من

طیبه معاشرتی

داشتن یک جامعه‌ی موفق آرزوی همیشگی من است

تازه ترین نوشته ها