ششمین گام موفقیت : تصویر ذهنی خوب و درخشانی در سر بپرورانید.   

ذهن انسان جهان شگفت انگیزی است که بسیاری از پژوهشگران را به خود مشغول داشته است و تصاویر ذهنی ، بخش مهمی از دنیای درون ما را تشکیل می دهد . تاثیر این تصاویر روی سیستم عصبی پس از تجزیه و تحلیل و پردازش در مغز معمولا در ذهن ایجاد بار مثبت یا منفی می کند و متناسب با آن دستورات لازم جهت ایجاد واکنش از مغز به اندامها صادر می گردد بنابراین ذهن محل تجمع بارهای مثبت و منفی از اثر تصویر های ذهنی است که اگر بین این بارها تناسب برقرار باشد ما روحیه متعالی خواهیم داشت و اگر بار ذهنی ما مثبت باشد و میل به تلاش و حرکت داشته باشیم از روحیه خوبی بر خورداریم و اگر بار ذهنی مان  منفی باشد ، و میل به تلاش نداشته باشیم ،روحیه ما ضعیف و نگران کننده است .

لئوناردو داوینچی در دوازده سالگی زمانی که به سببی وی را تحقیر نمودند با خود چنین پیمان بست :«من قول می دهم روزی یکی از بزرگترین هنرمندان جهان شوم و با پادشاهان رفت و آمد کنم و با شاهزادگان همنشین باشم »و براستی چنین شد .

می گویند : ناپلئون هنگامی که هنوز جوانی بیش نبود نقشه عالم را در ذهن تجسم می کرد و خود را می دید که بر آن حکم فرمایی می کند ،بر سپاهیانش فرمان می راند و هنگامی که بزرگ شد به همه جا لشکر کشید . برادران رایت نیز نیروی تخیل خود را صرف ساختن هواپیما کرده و سرانجام موفق شدند.

نیل آرمسترانگ فضانورد مشهور در کودکی همواره خود را در آسمانها می دید و تجسم می کرد که در دل ابر ها به پرواز در آمده است و نخستین کسی بود که پا به کره ماه گذاشت .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن

درباره من

طیبه معاشرتی

داشتن یک جامعه‌ی موفق آرزوی همیشگی من است

تازه ترین نوشته ها