سه نکته اصلی برای از بین بردن ناراحتی‌های ذهنی و عاطفی

شیوه‌های تفکر مثبت و روش‌های مقابله با مشکلات زندگی (قسمت دوم)

کار و ذهنیت مثبت

بدون توجه به شغلی که دارید، رئیس با مرئوس، مدیر یا کارگر، کارخانه، پزشک یا پرستار، آموزگار یا دانش‌آموز، خانه‌دار یا مستخدم و… به خود مدیون هستید تا از کاری که می‌کنید لذت ببرید، این کار از شما ساخته است، رضایت خاطر یک طرز تلقی ذهنی است و ذهنیت شما آن چیزی است که صاحب آن هستید و بر آن کنترل کامل دارید.

شما می‌توانید تصمیم بگیرید که از کار خود لذت ببرید و راه رسیدن به آن را بیابید. به‌احتمال‌زیاد شما از کاری راضی‌تر می‌شوید که با سرشتتان سازگار باشد.

وقتی شغلی انتخاب می‌کنید که با طبیعت شما جور نیست برای خود ناراحتی‌های ذهنی و عاطفی ایجاد می‌کنید ولی شما می‌توانید این ناراحتی‌های ذهنی و عاطفی ایجاد می‌کنید ولی شما می‌توانید این ناراحتی‌ها را با ذهنیت مثبت و کسب تجربه لازم خنثی نمایید و برای رسیدن به این مرحله می‌توانید:

۱- با استفاده از عوامل انگیزه‌بخش ذهنیت خود را کنترل کنید.

۲- با داشتن هدف راه‌هایی برای دستیابی به آن بیابید.

۳- به‌گونه‌ای سازنده بیندیشید، مطالعه کنید، بیاموزید و برنامه‌ریزی کنید.

اگر به اطراف خود نگاه کنید مشاهده می‌نمایید افرادی که ذهنیت مثبت دارند شاد و خوشبخت‌اند و درصدد خوبی‌ها هستند و اگر آنچه را که از خود انتظار دارند نبینند اقدامی اصلاحی صورت می‌دهند تا به خواسته خود برسند و سعی می‌کنند درباره کارشان اطلاعات بیشتری به دست آورند تا بر کار آیی خود بیفزایند و اسباب خشنودی بیشتر خود و کارفرمایشان را فراهم سازند.

افرادی که ذهنیت منفی دارند ناخوشنودند و انگار ناخوشنودی را به خشنودی ترجیح می‌دهند. آن‌ها در هر چه می‌نگرند درصدد عیب و ایراد هستند.

مثلاً: ساعات کار بسیار طولانی است. وقت صرف نهار کافی نیست.

رئیس بیش‌ازاندازه بهانه می‌گیرد و…

از هر چه آن‌ها را ناخوشنود سازد استفاده می‌کنند و عزمشان را جزم کرده‌اند که این‌طور باشند و ذهنیت منفی بر تمام ابعاد وجودی آن‌ها سایه انداخته است و این مسئله بدون توجه به نوع شغل مصداق دارد.

اگر شما طالب خوشبختی و شادی هستید ذهنیت‌های منفی را به مثبت تبدیل کرده و راهی برای خوشنودی خود تدارک ببینید؛ بنابراین بدون توجه به اینکه شغل شما تا چه اندازه خسته‌کننده و یکنواخت است اگر واسطه‌ای برای رسیدن به هدف باشد می‌تواند برای شما اسباب رضایت خاطر شود.

وقتی شما اشتباه می‌کنید و اوضاع بر وفق مرادتان نیست و با دیگران سوءتفاهم پیدا می‌کنید، شکست می‌خورید و همه‌چیز به نظرتان تیره‌وتار می‌رسد. به‌جای هراسان شدن راه دیگری را در پیش بگیرید.

فقدان امتیاز را به بودن آن تبدیل نموده و درباره خواسته‌تان تصمیم‌گیری نمایید.

«هر گرفتاری همراه خود بهاندازه خود امتیاز مثبت دارد» (ناپلئون هیل)

آلبرت انیشتین از اینکه قوانین نیوتن به همه پرسش‌های او جواب نمی‌داد ناراحت بود به همین دلیل به ریاضیات عالی متوسل شد و آن‌قدر کوشید تا نظریه نسبیت را کشف کرد و به کمک این نظریه قانون تبدیل انرژی به ماده و ماده به انرژی را آموخت و به تسخیر فضا نائل گردید.

اگر اولین نظریه را نیافته بود احتمالاً ً بسیاری ازآنچه ما امروز می‌دانیم وجود خارجی نداشت. البته همه انیشتین نیستند که دنیا را تکان دهند اما هرکسی می‌تواند دنیای خودش را متحول سازد و در جهت علاقه‌اش حرکت کند.

4 thoughts on “سه نکته اصلی برای از بین بردن ناراحتی‌های ذهنی و عاطفی”

  1. انسان در کوران سختی ها و کشاکش دهر است که به نبوغ می رسد. وبه عبارتی به هوش اکتسابی دست میابد.
    مهم نقشه ی راه است.
    ابتدا محاسبه سپس اجرا

  2. بسیار عالی بود استفاده کردیم لطفا شماره موبایلتان رو بکذارید من تماس بکیرم برای کلاس خصوصی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن

درباره من

طیبه معاشرتی

داشتن یک جامعه‌ی موفق آرزوی همیشگی من است

تازه ترین نوشته ها